Knihy - Sprievodcovia - Rasťo Hatiar: DVD Slepá dôvera - Vetroplach magazin

Rasťo Hatiar: DVD Slepá dôvera

08.12.2013
rasto-hatiar-dvd-slepa-dovera

V predaji je nové slovenské DVD s filmom Slepá dôvera. Slepá dôvera je príbehom nevidiaceho chlapca, ktorý sa v horách a živote snaží prekonávať svoje vlastné vrcholy a dokázať sám sebe, že žiť sa dá naplno aj keď prišiel o to najcennejšie čo všetci máme.

 Film mal svoju premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale v Poprade 9.10.2013 , kde získal cenu za "inšpiratívny príbeh človeka"


  Synopsa filmu:
 Juraj Práger je normálne zdravé dieťa, vyrastajúce v milujúcej rodine. Keď pomaly prichádza do puberty, tak sa mu začína zhoršovať dosť rýchlo zrak. Diagnóza lekárov znie - zápal zrakového nervu. No oveľa zdrvujúcejšie je následné konštatovanie lekára, že toto ochorenie je neliečiteľné a Juraj následkom toho do niekoľkých rokov úplne oslepne. Keď sa to dozvedá nemá chuť žiť, navyše ho to postihuje v tom najhoršom veku. Keď má 19 rokov rozozná už len svetlo a tmu. No s pomocou svojej rodiny a kamarátov nachádza opäť zmysel života a navyše začína robiť veci nie celkom bežné pre nevidiaceho človeka. Chodiť po horách, bicyklovať, cestovať. Pred pár rokmi jeho najlepší kamarát Kosťo /Konštantín Kocian/ po niekoľkých  túrach v Tatrách navrhol Jurajovi, či by nešli spolu na najvyššiu horu Európy Mont Blanc. Juraj sa toho chytil a začal snívať. Nakoniec sa im podarilo nahovoriť horelezca Zoltána Pála, aby ich na Mont Blanc sprevádzal. A tento film je o tom, že sa mu ten sen splnil a nakoniec vyšiel nie len na Mont Blanc, ale aj ďalšie krásne kopce: Castor, Gerlachovský štít a najnovšie aj na Elbrus. No nie je len o výstupoch, ale najma o prekonávaní samého seba a o pozitívnom prístupe k životu, ktorý chýba aj mnohým zdravým ľuďom.
 

 

 upútavka:
 https://vimeo.com/75300359
 

   
 info k filmu:     názov Slepá Dôvera /Blind Trust     dĺžka 32 min     hudba: Branislav Jakubis     námet: Zoltán Pál,     kamera: Rastislav Hatiar     letecké zábery Bratislavy Stanislav Gužák     letecké zábery Mont Blancu: Hervé Barmasse     letecké zábery Gerlachovského štítu: Pavol Barabáš     produkcia: Dária Vršanská /Ceper Film/     scenár, strih, animácie: Rastislav Hatiar     réžia: Rastislav Hatiar viac info:
 
www.ceper.sk
 

Fotky Rasťo Hatiar: DVD Slepá dôvera


Diskusia
Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4442842