Knihy - Sprievodcovia - Sprievodca: 3000ovky v Dolomitoch - Vetroplach magazin

Sprievodca: 3000ovky v Dolomitoch

01.11.2007
sprievodca-3000ovky-v-dolomitochVeľkosťou malá, ale obsahom veľká knižka. Hans Kammerer a Richard Goedeke popisujú výstupy "normálkami" na vyše 100 vrcholov v Dolomitoch a Dolomitoch di Brenta. Okrem všetkých trojtisícoviek knižka zahŕňa aj množstvo vrcholov, ktoré túto hranicu len tesne minuli, ale pozornosť si rozhodne zasluhujú: Tre Cime, Monte Agner, Cimon de la Pala ... Podrobný popis výstupu ku každému vrcholu dopĺňajú prehľadné nákresy a výborné letecké snímky celých horských skupín.
Určenie: Túto knižku odporúčam predovšetkým skúseným vysokohorským turistom, ktorý si s jej pomocou môžu podstatne rozšíriť možnosti výstupov v Dolomitoch. Na mnohé vrcholy vedú ferraty alebo značkované chodníky. Je však veľa pomerne ľahko dostupných vrcholov mimo značkovaných trás, kde pomôže práve táto knižka. V Dolomitoch sa totiž môžete pokojne pohybovať aj mimo značených chodníkov, nikto od vás nebude pýtať Jamesák.
Cena:Knižka stojí cca.:15euro. Ak natrafíte na niektorý z pravidelných výpredajov v sieti "obchoďákov" Sportler môže cena klesnúť až na 5 euro.
Jazyk:V Dolomitoch je v predaji talianska a nemecká verzia.

Fotky Sprievodca: 3000ovky v Dolomitoch


Diskusia
Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4345100