Knihy - Sprievodcovia - Sprievodca: Najkrajšie ferraty v Dolomitoch - Vetroplach magazin

Sprievodca: Najkrajšie ferraty v Dolomitoch

13.11.2007
sprievodca-najkrajsie-ferraty-v-dolomitoch

Pascal Sombardier, francúzsky autor tohto netradičného sprievodcu nastavil latku skutočne vysoko. Táto knižka je výberom 50 najkrajších túr po zaistených cestách v Dolomitoch a okolí. Nechýbajú tu často navštevované "klasiky" ako Pisciadu, ťažké ferraty ako Moiazza, skutočným vrcholom sú však kombinácie niekoľkých zaistených ciest v dlhých okruhoch okolo vrcholov Sorapis a Popera.
Ku každej túre je podrobný popis, množstvo doplňujúcich informácií, prehľadný nákres a nádherné fotky. Autor nechcel spraviť sprievodcu zo suchým opisom cesty a tak pridal ku každej túre aj množstvo zaujímavostí, napríklad z histórie výstavby cesty. Sprievodca je doplnený aj niekoľkými túrami z oblasti Brenta a Lago di Garda.

Hodnotenie: Inšpirujúca knižka nabitá informáciami, kvalitné a prehľadné spracovanie. Vďaka nádherným fotografiam po jej vzhliadnutí dostanete chuť hneď sa vybrať na cestu. Snáď jedinou nevýhodou je, že sa jedná o výber a oproti kompletným sprievodcom v nej niektoré ľahšie cesty chýbajú. Napriek tomu sa však o jednotlivých túrach dozviete oveľa viac ako z klasického sprievodcu.
Cena:cca 20 euro
Dobrá správa: Knižka nedávno vyšla v českom jazyku.

Fotky Sprievodca: Najkrajšie ferraty v Dolomitoch


Diskusia
Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4345100