Sprievodca: 3000ovky v Dolomitoch

01.11.2007
sprievodca-3000ovky-v-dolomitochVeľkosťou malá, ale obsahom veľká knižka. Hans Kammerer a Richard Goedeke popisujú výstupy "normálkami" na vyše 100 vrcholov v Dolomitoch a Dolomitoch di Brenta. Okrem všetkých trojtisícoviek knižka zahŕňa aj množstvo vrcholov, ktoré túto hranicu len tesne minuli, ale pozornosť si rozhodne zasluhujú: Tre Cime, Monte Agner, Cimon de la Pala ... Podrobný popis výstupu ku každému vrcholu dopĺňajú prehľadné nákresy a výborné letecké snímky celých horských skupín.
Určenie: Túto knižku odporúčam predovšetkým skúseným vysokohorským turistom, ktorý si s jej pomocou môžu podstatne rozšíriť možnosti výstupov v Dolomitoch. Na mnohé vrcholy vedú ferraty alebo značkované chodníky. Je však veľa pomerne ľahko dostupných vrcholov mimo značkovaných trás, kde pomôže práve táto knižka. V Dolomitoch sa totiž môžete pokojne pohybovať aj mimo značených chodníkov, nikto od vás nebude pýtať Jamesák.
Cena:Knižka stojí cca.:15euro. Ak natrafíte na niektorý z pravidelných výpredajov v sieti "obchoďákov" Sportler môže cena klesnúť až na 5 euro.
Jazyk:V Dolomitoch je v predaji talianska a nemecká verzia.

Fotky Sprievodca: 3000ovky v Dolomitoch

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri