Sprievodca: Najkrajšie ferraty v Dolomitoch

13.11.2007
sprievodca-najkrajsie-ferraty-v-dolomitoch

Pascal Sombardier, francúzsky autor tohto netradičného sprievodcu nastavil latku skutočne vysoko. Táto knižka je výberom 50 najkrajších túr po zaistených cestách v Dolomitoch a okolí. Nechýbajú tu často navštevované "klasiky" ako Pisciadu, ťažké ferraty ako Moiazza, skutočným vrcholom sú však kombinácie niekoľkých zaistených ciest v dlhých okruhoch okolo vrcholov Sorapis a Popera.
Ku každej túre je podrobný popis, množstvo doplňujúcich informácií, prehľadný nákres a nádherné fotky. Autor nechcel spraviť sprievodcu zo suchým opisom cesty a tak pridal ku každej túre aj množstvo zaujímavostí, napríklad z histórie výstavby cesty. Sprievodca je doplnený aj niekoľkými túrami z oblasti Brenta a Lago di Garda.

Hodnotenie: Inšpirujúca knižka nabitá informáciami, kvalitné a prehľadné spracovanie. Vďaka nádherným fotografiam po jej vzhliadnutí dostanete chuť hneď sa vybrať na cestu. Snáď jedinou nevýhodou je, že sa jedná o výber a oproti kompletným sprievodcom v nej niektoré ľahšie cesty chýbajú. Napriek tomu sa však o jednotlivých túrach dozviete oveľa viac ako z klasického sprievodcu.
Cena:cca 20 euro
Dobrá správa: Knižka nedávno vyšla v českom jazyku.

Fotky Sprievodca: Najkrajšie ferraty v Dolomitoch

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri