Freeride in Dolomiti - sprievodca

21.12.2008
freeride-in-dolomiti-sprievodcaTalianske Dolomity sú považované za najkrajšie hory sveta. Turistom, lyžiarom, cyklistom a lezcom sú dôverne známe, ale skialpinizmus v Dolomitoch? Pre mnohých to bude určite veľká neznáma. Všetkým, ktorí by sa do týchto hôr chceli vybrať na túry mimo zjazdoviek (fuoripiste) preto odporúčam knižku od horského vodcu Francesca Tremolady. Tento kvalitne spracovaný sprievodca je plný túr všetkých obtiažností. Ku každej túre nechýba kvalitná fotka, podľa potreby aj so zakresleným smerom, prípadne zaznačeným zlaňákom - áno Dolomity sú špecifické a je v nich viacero pekných žlabov, kde sa používajú aj zlaňáky.

          Autor popisuje aj množstvo túr, kde sa dá na nástup použiť lanovka alebo sedačka. Dolomity sú popretkávané sieťou zjazdoviek a lanoviek - stredisko (Superski Dolomiti), keďže šlapanie po zjazdovkách nie je moc bezpečné a niekde je vyslovene zakázané pri viacdňovom pobyte sa oplatí kúpiť bodový lístok.

Prachový sen vo Val Mezdi

          V sprievodcovi sú všetky potrebné informácie. Ku každej túre je veľa doplňujúcich informácií o obtiažnosti, najlepšej dobe na túru, variantách, prevýšení, potrebnom čase a výstroji..

          Knižka je v dvojjazyčnej verzii: taliansko/anglickej a dá sa kúpiť priamo na mieste. Cena 22 eur. Celkový počet popísaných túr 55.

Zaujímavé info k téme skialp v Dolomitoch nájdete aj tu:
www.ivafilova.weebly.com

M.B.

Fotky Freeride in Dolomiti - sprievodca

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri