I.Bohuš: Tatry na starých pohľadniciach

22.11.2007
i-bohus-tatry-na-starych-pohladniciachMinulý víkend predstavil na Horalfeste známy Tatranec a autor kníh s tatranskou tematikou Ivan Bohuš svoju novú knižku: Tatry na starých pohľadniciach. Autor, sám nadšený zberateľ a autor pohľadníc v tejto knižke pomocou starých dobových obrázkov približuje, ako to v Tatrách kedysi vyzeralo. A veru je na čo pozerať. Nevýhodou snáď je len to, že pri pohľade na tie nádherné parky, kúpeľné chodníčky a vyčačkané budovy môže človeku prísť smutno, keď si uvedomí, ako to v Tatrách vyzerá teraz...

         Knižka je vlastne len pokračovaním autorovho diela: série knižiek približujúcich históriu tatranských osád, dolín, vrcholov a chát. Povinné čítanie pre sprievodcov, vodcov a vôbec pre ľudí pracujúcich v cestovnom ruch. Nebolo by od veci, keby si niečo z histórie prečítali aj ľudia rozhodujúci o budúcnosti Tatier. Veď ako sa hovorí: Kto nevie nič o minulosti, ťažko vám povie niečo "k veci" ohľadom budúcnosti.

         Viac ohľadom autorovho diela sa dozviete na adrese vydavateľstva www.ibtatry.szm.sk kde si môžete jednotlivé knižky aj objednať na dobierku.

Fotky I.Bohuš: Tatry na starých pohľadniciach

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri